Benefiční koncert pro Křídla a dražba obrazů přinesly hezký výnos

Příjemný večer v doprovodu hudby, radost ze setkání, 23 vydražených obrazů a čistý výdělek 42 000 korun pro domácí hospic – to je krásná bilance Benefičního koncertu pro Křídla, který se uskutečnil 4. listopadu 2021 v Sedlčanech.

Domácí hospic Křídla je velmi aktivním střediskem Diakonie Apoštolské církve. S oblibou se otvírá široké komunitě lidí na Sedlčansku a tím nejen podporuje přátelské vztahy, ale také zvyšuje tak potřebné povědomí o existenci služeb domácí hospicové péče. Často pořádá akce benefiční, jejichž výtěžek pomáhá jeho práci. Ta je většinově založená na dobrovolnictví, ale samozřejmě provoz, materiál, energie, služby – to vše musí platit stejnětak jako každá jiná firma či neziskovka.

Benefiční koncert organizátoři spojili s aukcí uměleckých děl. Z nabídky 25 obrazů se jich podařilo vydražit 23, což je krásný výsledek. Další formou, jak účastníci podporovali Křídla byla koupě občerstvení, vkusných předmětů s motivem Křídel a samozřejmě vstupné na koncert. 

"Akce se nám všem moc líbila a i ohlasy od návštěvníků byly jen v superlativech. Celková účast byla více než 100 lidí. Děkujeme všem, kteří i v současné nelehké epidemiologické situaci přišli a podpořili nás. Děkujeme i všem dobrovolníkům a těm, kteří nám s organizací jakkoli pomáhali!"
Lída Hegerová
Administrativní podpora a fundraising Domácího hospicu Křídla

Fotogalerie:

Akce se konala v rámci celorepublikové kampaně “Umírat doma”, do které se Domácí hospic Křídla zapojil. Jejím cílem je upozorňovat na existenci a potřebnost domácí hospicové péče a také na fakt, že 80 % lidí si přeje zemřít doma mezi svými blízkými. Bohužel vlivem kulturních zvyklostí, malé podpory hospicové péče, ale možná i všeobecně nízké znalosti těchto služeb se jen 20 % z nás přání zemřít doma vyplní.

Součástí kampaně byl proto i Papučový den a finanční sbírka na podporu 26 hospiců v České republice.

Pokud chcete podpořit Domácí hospic Křídla, vyberte si způsob, který vám vyhovuje, přímo stránkách Křídel. Děkujeme!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *