3. ročník Běhu pro Křídla je za námi. Co se dál chystá?

Běh pro Křídla, 3. ročník tradiční benefiční akce pro domácí hospic Křídla se konal minulou sobotu v Sedlčanech. Středisko Diakonie Apoštolské církve jej pořádá vždy k výročí svého založení.
 
I přes nepříliš příjemné počasí se 95 běžců statečně zúčastnilo závodu ve třech kategoriích: 5 km jednotlivci, 5 km rodiny a 5 km se psem. V zámeckém parku k dobré náladě přispělo i výtečné občerstvení a doprovodný program. Kreativní dílničky pro děti, adrenalinové zdolávání věže z pivních bas, prodej předmětů na podporu Křídel i Křídelní koutek, kde bylo možné nechat si změřit fyziologické funkce svého těla.
 
Čistý výtěžek akce pro tento hospic činí 25 000 a my moc děkujeme všem účastníkům, ale také našim partnerům, sponzorům a dobrovolníkům.
 
“Jsme rádi, že i přes dost nepříznivé počasí, se zúčastnilo tolik běžců. Je to sice méně, než loni, ale jejich odhodlání a věrnosti si vážím. Nakonec to byl hezký den a všichni jsme si to užili. Děkujeme všem, kteří nás takto podporují. Zvu vás touto cestou také na další naše akce jako je Papučový den nebo listopadový benefiční koncert,” říká k 3. ročníku Běhu pro Křídla Pavlína Oubrechtová, vedoucí střediska.
„Dobrý boj jsem bojoval, běh jsem dokončil, víru zachoval.“ Bible

Tento benefiční běh byl součástí hospicem Křídla zorganizován jako součást celorepublikové kampaně pro hospice “Držme se až do konce”. Sedlčanský hospic se do ní zapojil poprvé a spolu s ním dalších 25 hospiců z celé ČR. 

Kampaň upozorňuje na palčivé téma umírání v nemocnicích, kdy

80 % lidí si sice přeje zemřít doma, mezi svými milovanými, ale jen 20 % lidí se toto přání splní.

Většina z nás umírá v pocitu osamění v nemocnici. Ale umírat doma v kruhu svých blízkých je možné!

Domácí hospic Křídla v rámci této kampaně připravuje ještě tyto aktivity:

6.10. Papučový den – zapojení veřejnosti ve sdílení fotek na sociálních sítích s #papucovyden
4.11. Benefiční koncert pro Křídla spojený s výstavou děl zapojených organizací na téma RUCE

Cílem kampaně také získat pro hospice nové dárce. Práce domácích hospiců, vesměs menších lokálních neziskových organizací, totiž stojí na několika pilířích financování. A dárcovská podpora patří k těm velmi významným.

Více o kampani a práci mobilních / domácích hospiců se dozvíte na www.umiratdoma.cz

Přispět domácímu hospici Křídla můžete dvěma jednoduchými cestami:

https://www.darujme.cz/projekt/1205087

https://umiratdoma.cz/#prispet

Protože právě a díky mobilním hospicům můžeme být až do úplného konce DOMA…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *