Oblíbená misionářka Andrea Morrison opustila KidzTown a Českou republiku

Andrea a její rodina opouští po dvaceti letech svou misijní práci pro Apoštolskou církev v České republice. Jak u nás působila a kam vedou její další kroky?
V neděli 5. září 2021 se během bohoslužby rozloučili zástupci sboru Apoštolské církve Církev Kolín, střediska diakonie KidzTown a maminky s dětmi s oblíbenou misionářkou Andreou Morrison.
 
Andrea je Američanka, která byla se svým mužem na misii v České republice zhruba 20 let. Začínali v Kolíně, kde pomáhali v biblické škole (Vyšší odborné školy misijní a teologické), pak pracovali v Brně a následně 6 let znovu v Kolíně. Poslední 4 roky Andrea intenzivně spolupracovala s KidzTownem a byla nejbližší spolupracovnicí Mirky Smetanové, vedoucí tohoto  mateřského centra.
 
Andrea byla v církvi velmi aktivní. Pravidelně pomáhala v klubíku v programu Hrátky s Oskárkem, při nedělní besídce, během duchovních soustředění pro rodiny a pro Odbor dětí Apoštolské církve. Její muž Jason, pracoval v České republice jako misionář, rozvíjel a vzdělával pastory v jednotlivých sborech Apoštolské církve v programu s názvem Church life.
“Bude tu moc chybět. Ona přijela opravdu sloužit lidem. Nestála za kazatelnou, i když by mohla –  kázala krásně, ale ona pracovala nejraději přímo s lidmi. A všechny si dokázala získat právě tím, jaká byla. Jakou měla osobnost a lásku k lidem,” 
řekla o působení Andrey Miroslava Smetanová.
Andrea, která miluje vaření a péči o rodinný kruh a přátele byla oblíbenou hostitelkou na církevních akcích. Nikdy nezapomněla donést něco výborného a naučila nás milovat americkou kuchyni. Zejména její dezerty byly naprosto neodolatelné. Byla také iniciátorkou kuchařky Spolu u jednoho stolu. Dvojjazyčná kuchařka plná oblíbených rodinných českých a amerických receptů je jedna z věcí, která tu zůstane a budeme prostřednictvím chutí vzpomínat na naši Andrejku tak, jak ona to popisuje v úvodu kuchařky, když vzpomíná na svou rodinu a předky.
 
S dětmi se rozloučila citátem z Bible s tím, že jím přeje, aby je provázel celým následujícím školním rokem:
Jozue 1:9 B21: “Buď silný a statečný, neboj se a nestrachuj, neboť Hospodin, tvůj Bůh, je s tebou, kamkoli půjdeš.“
 
Se sborem a svými přáteli se rozloučila se slovy:
“Je těžké se odstěhovat, ale jediný důvod, proč to chceme udělat je, že v tom vidíme Boží vedení. A když člověk slyší Boží hlas, tak jedinou odpovědí má být ANO, protože víme, že jeho vůle je nejlepší.”
 

Andrea se s manželem a osmiletým Wayettem, rodákem z Brna, přesouvá na misii do Srbska.

Děkujeme Andrejce i Jasonovi a přejeme celé jejich rodině, aby se jim v Srbsku líbilo, aby nalezli uplatnění a službu, která bude alespoň takovým přínosem, jako byla pro nás a zhodnotí tak svoje zkušenosti a vše, co se o nás, Evropanech, za 20 let pobytu tady naučili.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *