„Pamatujme na vdovy a sirotky,“ Ivo Sysala v Rádiu 7

Ředitel Diakonie Apoštolské církve Ivo Sysala byl 14. října hostem pořadu Rozmarýna v Radiu 7 (TWR Česká republika).

S moderátorkou Lídou Pohankovou si povídali o pěstounské péči, nejen o tom jak vytvořit pro děti v pěstounské péči skutečnou rodinu, ale jak pěstounským rodinám pomáhat. Příkladem je projekt šesti domů pro pěstounské rodiny Filadelfie přístav OldřichovicePro něj Ivo Sysala pracoval jako fundraiser.

S motivací verše z Bible “Starejte se o vdovy a sirotky v jejich soužení” přesunuli s přítelem z církve své aktivity novým směrem a snažili se o naplnění i jeho první části. Z bývalého domu sboru Apoštolské církve v Třinci tak vybudovali dům sociálního bydlení pro vdovy a další lidi se speciálními potřebami – středisko diakonie Oáza. 

Došlo i na povídání o Diakonii apoštolské církve, její historii a střediscích.

“Konkrétně v Apoštolské církvi se během let podařila taková osvěta, že pěstounská péče je normální a že to není už nic exotického. Zejména na severní Moravě, odkud jsem. A to je velice důležité, aby co nejvíce dětí přešlo z ústavů do rodinného prostředí. Jednoduše je problém, když je pěstounská rodina ve svém regionu sama. Je třeba, aby jich bylo více, aby mohli scházet, sdílet, společně se vzdělávat. Navíc to má efekt vzoru, který je motivuje k následování,” řekl mimo jiné v rozhovoru Ivo Sysala.

Záznam z rozhovoru si můžete poslechnout na tomto odkazu.

Nebo si jej můžete stáhnout v mp3 formátu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *