Zapojili jsme se do Sbírky potravin

Dobrovolníci střediska Nadosah – potravinová pomoc se jako tradičně zapojili do národní Sbírky potravin. V sobotu 20. listopadu 2021 našich 17 dobrovolníků od dárců v obchodech získalo krásných 1 854 kg potravin.
 
Konkrétně se v jednotlivých obchodech podařilo vybrat:
Hypermarket Albert Břeclav – 919 kg
Billa Mikulov 473 kg
Lidl Mikulov – 462 kg
 
Díky dlouhodobé spolupráci s Potravinovou bankou pro Brno a Jihomoravský kraj jsme mohli potraviny převzít rovnou do našeho skladu, ze kterého budeme pomoc přímo distribuovat.

Letošní sbírka potravin přinesla v celé ČR v první den celkem 410 tun potravin. Pokračuje ale on-line až do 30. listopadu. Do tohoto data je možné podpořit sbírku nákupem na Rohlík.cz, Košík.cz a iTesco.

Více informací o výsledku letošní sbírky se dočtete v článku I v těžkých dobách drží Češi při sobě. Podzimní sbírka potravin vynesla 410 tun zboží pro potřebné na stránkách Sbírky potravin.

Jak vnímala Sbírku potravin naše dobrovolnice Blanka Tomšejová, která se jí zúčastnila poprvé a pracovala v hypermarketu Albert v Břeclavi?

“Letos jsem se poprvé jako dobrovolník, zúčastnila Sbírky potravin. Popravdě se musím přiznat, že se mi vůbec nechtělo – s ohledem na situaci a náladu v celé společnosti, kdy kolem slyšíme množství negativních zpráv, zákazů, vládne “blbá” nálada. Měla jsem obavy z negativních reakcí lidí. Opak byl ale pravdou. Byla jsem velice mile překvapena, naplnilo a naplňuje mě to velikou radostí. I když jsem byla jen ten mezičlánek mezi dárcem a obdarovaným i mně to dalo radost, vděčnost a požehnání.

Hned první dárci mě vehnali slzy do očí. Byli to postarší manželé, kteří přivezli plný nákupní vozík. Řekli nám, že bydlí v Hruškách a byli postiženi tornádem. Lidé jim pomohli a oni to alespoň takto mohou oplatit. A to nebyli jediní, kteří se zmínili, že jim bylo kdysi pomoženo, tak to alespoň takto vrací. Lidé byli opravdu štědří, celé rodiny s dětmi, staří, mladí, oblečení ve značkovém, pán, kterého vyslala manželka na nákup. Lidé celkem darovali 919 kg potravin.

Překvapil mě také mladý muž, spíše ještě kluk, který nám u pokladny naplnil půl nákupního vozíku a odcházel se čtyřmi rohlíky v sáčku a časopisem.

Po skončení sbírky jsem ještě pomáhala nakládat plné banánovky do auta. A to jsem si plně uvědomila jak je práce dobrovolníků v této službě náročná fyzicky i časově. Naší partě dělala vedoucí Maruška Osičková, která slouží v této službě s Petrem Bartošem už od začátku. Její muž jí pomáhá. Jsou to lidé na tom pravém místě s obrovským srdcem.

Pro ně plně platí: DOBROVOLNÍCI NEJSOU PLACENI – NE PROTO, ŽE JSOU BEZCENNÍ, ALE PROTO, ŽE JSOU K NEZAPLACENÍ.”

Více o sbírce a našich partnerech:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *