KidzTown se v Kolíně ujímá vánoční Krabice od bot

Krabice od bot je největší sbírka vánočních dárků pro děti v České republice. Organizátorem je Diakonie Českobratrské církve evangelické. Letos se její organizace ujímá také mateřské centrum KidzTown a vyzývá tímto Kolíňáky k tomu, aby také pomohli znevýhodněným, opuštěným a jinak potřebným dětem. Celkem má být obdarováno 202 dětí.

11. ročník Krabice od bot se letos koná na 135 místech. Kdo je ochoten pomoci, najde si na webu Krabice od bot nejbližší sběrné místo, vybere pro jak staré dítě a jakého pohlaví chce dárek pořídit a zarezervuje si jej on-line. Krabici od bot nebo podobné velikosti naplní hezkými věcmi, které se hodí pro vybrané dítě, zabalí ji, označí a odnese na sběrné místo v termínu od 15. 11. do 5. 12.

Až sbírka skončí, pro krabice si přijedou zapojené organizace. O Vánocích dárky udělají radost malým i větším dětem v nouzi. Pro některé z nich bude Krabice od bot možná jediným dárkem, který dostanou.

V Kolíně jde o děti vybrané ve spolupráci s OSPOD, dětským domovem v Kolíně, nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež Klub Zvonice z Českého Brodu a také několik konkrétních rodin z okolí maminek navštěvujících KidzTown.

Projekt je ideální momentem pro rodiny, které chtějí ve výchově ukázat svým dětem sílu soucitu. Je i příležitostí pro pracovní, školní a jiné kolektivy.

“I když si možná stěžujeme na dobu a na drahou elektřinu, je v našem okolí překvapivě hodně dětí, které mají větší problémy. Pojďme jim udělat radost alespoň na Vánoce, ale mysleme na ně celý rok. Je jisté, že jejich dětství je, bohužel, poznamená, ale každý pozitivní signál ze světa pro ně může být mít větší význam, než si umíme představit. Začíná to dárkem.”
Miroslava Smetanová
vedoucí střediska KidzTown
Realizační tým KidzTown Krabice od bot 2021 - Mirka Smetanová, Lucka Fajkošová, Hanka Bubnová a Eliška Moldanová
Dárky už se postupně scházejí. Sídlo Apoštolské církve v Kolíně.
Plakát Krabice od bot

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *