První charitativní secondhand Fešárna v Kolíně přilákal desítky nakupujících

V sobotu 19. března se v Mateřském centru KidzTown v Kolíně konala charitativní secondhandová akce Fešárna. Podobu akce si organizátoři vzali od Fešárny Sedlčany, kde se koná už od roku 2017: Vybrané pěkné kousky použitého oblečení za nízké ceny, příjemná atmosféra s hudbou, kavárnou a dobrotami… To vše s výtěžkem na dobrou věc.

“Prodalo se 140 kusů oblečení a doplňků a  celkem se vybralo 11 195 Kč. To je víc, než jsem napoprvé čekala. Už teď uvažujeme o dalším termínu někdy na podzim,” komentuje výsledek dobrovolnice Eliška Moldanová, v roli hlavní organizátorky.

Výnos Fešárny poputuje kolínskému centru KidzTown. Polovina na výchovně vzdělávací kroužky a koupi Ozobota, který učí prcky programovat a druhá polovina na nově otevřené programy pro maminky s dětmi z Ukrajiny, které nově přišly do Kolína. Stejně jako českým maminkám jim KidzTown začal nabízet bezpečné, laskavé prostředí, vhodné a rozvíjející pro děti pod vedením odborně připraveného personálu.

„Chci poděkovat všem dobrovolníkům, kteří pro nás Fešárnu zorganizovali. Celkem jich bylo 14 a postarali se jak o přípravu a organizaci, tak o prodávané občerstvení. Moc se mi líbila atmosféra celé akce a věřím, že si do budoucna získá v Kolíně podobnou popularitu jako v jiných městech,“ vyjadřuje s vděkem Miroslava Smetanová, vedoucí KidzTown.

Fotogalerie Fešárna Kolín:

O Fešárně: Fešárna Kolín je charitativní second hand událost, kde se v přátelské atmosféře prodává předvybrané, použité oblečení, obuv a doplňky pro ženy, muže i děti za a jejíž výtěžek jde Mateřskému centru KidzTown Kolín nebo na jinou dobročinnou věc. Oblečení získává Fešárna z darů. Součástí akce je otevřená „kavárna“ v sídle Apoštolské církve, kde se prodává dobrovolníky připravené občerstvení, zákusky a výběrová káva zn. Fathers coffee připravovaná na profesionálním stroji. Kolín je čtvrtým městem, kde dobrovolníci kolem církve Fešárnu pořádají. V Sedlčanech, Příbrami a Roudnici n. L. výtěžkem pomáhají mobilnímu hospici Křídla, v Kolíně mateřskému centru KidzTown. Obě podporované organizace jsou součástí Diakonie Apoštolské církve.

Více info: www.kidztown.cz/fesarna