Materiální sbírka pro sbor AC Sabinov na Slovensku

Středisko Nadosah sdružilo několik sbírek ze sborů a od partnerů a naplnilo svou dodávku materiální pomocí pro sbor Apoštolské církve Sabinov na Slovensku. Ten intenzivně pracuje s potřebnými lidmi a uprchlíky z Ukrajiny. Často jsou to uprchlíci, kteří jsou romské národnosti a jejich situace bývá mnohdy ještě komplikovanější, než u prchající majority.

Sbor Apoštolské církve Církev Kolín a naše středisko Mateřské centrum KidzTown Kolín uspořádaly materiální sbírku ve svém sídle.

Obchod Adra z Břeclavi daroval oděvy.

“Všechno odvezl náš dobrovolník Radek Danihel, spolu se starším sboru Apoštolské církve Břeclav Rudolfem Vrbou dodávkou, kterou máme zapůjčenou od firmy Agrotec Hustopeče, díky ochotě jejího pana ředitele Martina Rady. Celkově mě mile překvapilo množství pomoci ve sbírce,” komentuje výsledek sbírky Petr Bartoš, vedoucí střediska Nadosah, potravinová pomoc.

“Část pomoci byly úplně nové, praktické věci do domácnosti, které sloužily v obchodech jako vzorky,” řekla o kolínské části sbírky Mirka Smetanová, vedoucí KidzTown Kolín.

O náklad se postarali jak dobrovolníci z kolínského sboru Martin a Eliška Kokešovi a Hanka Bubnová, tak manžel Mirky Radek Smetana, který je zástupcem biskupa Apoštolské církve.