313 dárků pro protřebné děti na Kolínsku

Podruhé se dobrovolníci kolem našeho střediska KidzTown a kolínského sboru Apoštolské církve zapojili do charitativního projektu Krabice od bot.

Minulý rok pomohli 220 dětem, letos dokonce 313.

“Děkuji zejména Lucii Fajkošové za neutuchající elán a podporu od začátku až do úplného konce. Protože u nás všechny krabice rozbalujeme, kontrolujeme a znovu balíme, měla opravdu spoustu práce a v tomhle adventním období věnovala potřebným dětem kus srdce a hodně vlastního času a energie,” říká Miroslava Smetanová, vedoucí KidzTownu.

Dárky směřovaly přes OSPOD opravdu těm nejpotřebnějším dětem, které žijí například v ubytovnách a jinak nuzných podmínkách, další do dětského domava v Býchorech, do Dětského centra v Kolíně a do romské komunity v Ústí nad Orlicí a devět dárků ukrajinským dětem žijícím v ubytovně.

Děkujeme právě i pracovnicím kolínského OSPOD se na projektu podílet. Zejména když víme, že jejich zkušenosti s tímto projektem jsou rozporuplné:

“Uvítaly právě to, že u nás všechny krabice kontrolujeme. Bohužel se v minulých letech stávalo, že musely až polovinu obsahu vyhodit, protože tam lidé nedávali pěkné věci”, říká smutně další z dobrovolníků, zároveň pracovnice sociálně-právního odboru Města Kolín, Eliška Moldanová.

Na závěr roztomilý zážitek z chvíle, kdy byly dárky předávány Odboru sociálně-právní ochrany dětí na kolínském náměstí a kolem procházel nějaký tatínek s malou holčičkou:
 
Perlička malé slečny: “Tatínku, tady už Ježíšek naděluje?”
Mirka se snažila zachránit situaci: “Neboj, to mu strejda jen pomáhá.”
Tatínek holčičky nelenil a využil situace: “No, to jsem zvědavý, jestli jsi tento rok nezlobila. Tady to vidíš, už na se tom pracuje.”